Запознајте ја Нора, автостоперка која тргнала во авантура

Име: Нора (хибру=светлина)

Прекар: Ме викаат Норка-ѕверка, Нори и Норе (како што сака да ме вика нашиот хрватски зет Станко)

Датум на раѓање: 21.07.2017

Години: Ако сум големка, имам само една и пол година

Раса: Незнам, не памтам. Бев бебе кога ме спасија од среде булевар. Газдарицава вика дека сум мешавина со лабрадор, според бојата на крзното и карактерот

Хороскоп: Јас сум лавица со срце на маче

Стил на однесување: Секогаш сум максимално друштвена, разиграна и растрчана

Омилен лик: Драгче, зошто најмногу ми дава за јадење и дека нон стоп ме чешка и ме шета на Гази Баба

Не баш омилен лик: Не постои. Ги сакам сите, дури и оние кои не ме сакаат мене

Обожавам: Деца, а ме обожаваат и они мене. Многу сакам да се возам во кола и да си разгледувам

Спорт: Спиење. Кога сум будна, трчање. Имам доооолги нозе. Спринт и маратон ми се омилени.

Филм: Откако се изгубив, омилен филм ми е “Леси се враќа дома”

Талент: Пеење со играчки што свират

Маана: Немам поим и не разликувам добри од лоши луѓе, ни добри од лоши кучиња

Омилена храна: Јас сум голема лапачка. Се ми е омилено

Омилено место за искачање: Многу ми е убаво во AvAv Happy Dog, во Градски парк и најмногу сакам да одам на планина во Паланка, да си се изнатрчам на раат

Најголема беља што ја имам направено до сега: Еднаш се изгубив и незнаев сама да се вратам дома, па тргнав во седумдневна авантура по автопат. Од Скопје, ми текна, си викам ќе одам накај Куманово. Од тогаш ме викаат и Нора-автостоперка

Љубовен статус: Слободна женска сум, ама со многу удварачи. Ми се удвараат и мали и големи

Во слободно време: Дружење со расни и улични другарчиња, не ги делам, сите ми се љубов и голема радост

Омилена активност: Бркање птици и бањање во езерцето во парк, по грешка де, несакајки

Животно мото: Ве сакам сите

 

 

 

Имаш прашање, критика или сугестија? Кликни на копчето и вклучи се во дискусијата на нашата ФБ страна!